İlgili kişi
Adres: Maanshan, Beicheng, Huangyan District, Taizhou, Zhejiang, Çin (anakara)
İletişim: Rose Shan
TEL: 0086-576-84399177
Faks: 0086-576-84053801
Telefon: +8618957611313
E-posta:jinyang@jyfg.net

Dragon Boat Festivali Çin

Dragon Boat Festivali her yıl beşinci ay ayın beşinci günü düşüyor. Bahar ve sonbaharda Dragon Boat Festivali önce hastalıklar ve salgın hastalık önleme, festival nedeniyle vatansever şair Qu yuan neden varlık sonra gün ve Qu Yuan Çin Han insanların tepki haline ve asil ve saf onur Çin milletinin duygular. Dragon Boat Festivali, zongzi yemek ejderha tekne yarışları, realgar şarap içme, artemisia Hint kamışı yaprakları asılı, lotus çanta asılı ve beş renk ipek iplik bağlı, Çin halkının yaygın bir davranış haline gelmiştir. Dragon Boat Festivali Ulusal Tatil biridir ve dünya somut olmayan kültürel miras listesinde yer.

Ana halk gümrük:

  1. Ejderha tekne yarışları Dragon Boat Festivali ana bir gelenektir. Efsaneye göre antik çağda kökenli, chu devleti insanlar kendini nehre atmak için iyi bakan qu yuan feda etmeye istekli değildi ve öldü. Onlar dongting gölüne koştu ve ortadan kayboldu. Sonra her yıl 5 Mayıs dragon tekne anmak için. İnsanlar ejderha tekne qu yuan'ın vücut yemek balık önlemek için nehirdeki balık dağıtmak için kullanılır. Yarış pratiği wu, yue ve chu hakim.

  2. Dragon Boat Festivali zongzi, başka bir geleneksel Çince özel yiyor. Zongzi, "Mısır darı", "zongzi tüp" olarak da bilinir. Eski ve çeşitli. Her aile zongzi Dragon Boat Festivali sabahı qu yuan anısına yiyor. Genellikle, zongzi bir gün önce geceleyin pişmiş ve sabahları yenen sarmış durumda. Zongzi esas olarak kullanılan nehir tangbian ihale reed yaprakları, bazı alanlarda da yararlı bambu yaprakları topluca zongye bilinen zengin olduğunu. Geleneksel zongzi üçgen, genellikle iç onun eti göre adlandırılır şeklidir. Yapışkan pirinç pilav köfte pirinç zongzi denir, pirinç küçük fasulye olanlar küçük fasulye zongzi denir ve olanlar kırmızı tarihleri ile yapışkan pirinç zongzi denir hünnap zongzi denir. Jujujube zongzi sesteş için"erken", yani yemek çoğu hünnap zongzi, ilk etapta okumak vermek istemeyen çocuk erken olabilir. Sabah hünnap reed, ortaokuldan beri üniversite giriş sınavı gün sabah, anne yemek için aynı gün muayene İmparatorluk katılmak için okuyucu iyi okullara kabul cebabı diliyorum Ayrıca hünnap reed ile cebabı yapmak gerek.

2018 yılında, Dragon Boat Festivali 18 Haziran olduğunu. Jun.16th tatil kutlamak için 18 için var.Dragon Boat Festival.jpg